Szponzorált tartalom
Akár most készülsz először retinolszérumot használni, akár már régebb óta élvezed előnyeit, itt az ideje, hogy megismerd valódi tulajdonságait. Fedezze fel a retinollal kapcsolatos igazságokat és mítoszokat, és tanulja meg, hogyan minimalizálhatja a lehetséges mellékhatásokat, és hogyan javíthatja napi rutinját a bőr öregedése és a bőrre gyakorolt egyéb káros hatások, például a napozás után.
Az igazság az, hogy a retinolos szérum láthatóan segít feszesíteni és enyhíteni a ráncokat. Segít továbbá enyhíteni vagy teljesen eltávolítani a pigmentfoltokat, függetlenül attól, hogy azokat a napozás okozta vagy a bőr öregedésének eredménye.
Mítosz, hogy a retinolt csak akkor szabad használni, ha a bőr láthatóan öregszik. A bőr öregedése elleni küzdelmet segítő termékeket 30 éves kor körül kell elkezdeni használni.
A retinol a bőr öregedése elleni küzdelem hatékony fegyvereként ismert, de nem csak a láthatóan öregedő bőrre.
Szérum retinollal – a bőrápolási rutinban
A retinolt be kell illeszteni a bőrápolási rutinba, hogy segítsen késleltetni az öregedés látható jeleit, valamint a finom vonalakat és ráncokat, a feszesség elvesztését vagy az öregedés egyéb jeleit, hogy segítsen fenntartani a fiatalos megjelenést.
Tehát ne aggódjon a fiatalabb korosztály is, érdemes már azelőtt elkezdeni a bőrápolással, mielőtt még az első ráncokat észrevenné.
Az igazság az, hogy a retinolnak mellékhatásai lehetnek a használat első néhány hetében. Bár a retinol nem okozza a bőr elvékonyodását, előfordul, hogy a retinol kellemetlenségeket okozhat, amelyek közé tartozik a bőr hámlása, szárazsága, feszülése és kipirosodása.
A retinol mellékhatásai, mint például a bőrpír, szárazság és hámlás, nem rossz jel, a bőr ugyanis alkalmazkodik a retinol hatásaihoz, különösen a használat első két hetében.
Ezért a retinolos szérumot az első két hétben csak heti 2 alkalommal ajánlott használni.
Nem egészen igaz, hogy nem használhat más hatóanyagokat a retinollal együtt. Például a C- és E-vitaminok, a hialuronsav, az argánolaj jól kiegészítik a retinolt.
Arganolaj, mint a legjobb barát (nem csak) a bőr számára
Az argánolaj nagyon hasznos a retinol káros hatásai ellen. Segít a bőr szárazságán. Képes hidratálni, regenerálni és visszaadni a bőr, a haj és a körmök vitalitását, mélyen hidratál és táplál. A bőr bársonyosan sima lesz közvetlenül a felvitel után.
Ismeri az összes hatását? Pattanásokkal küzd, száraz hajjal bajlódik, vagy szeretne egy jó kis masszázzsal kényeztetni magát? Az argánolajnak tucatnyi felhasználási lehetősége van, és egy hátránya: ha egyszer kipróbálod, örökre bedőlsz a csodás hatásainak.
Az argánolaj egyszerre több kozmetikai terméket is helyettesíthet.
Az argánolaj sokoldalú, gyógyító hatású – alkalmas rosacea, ekcéma, pattanások, pikkelysömör, rovarcsípések, napszúrás, bőrgyulladás és mások kezelésére.
A haj számára az argánolaj szó szerint egy táplálkozási bomba, amely segít helyreállítani a haj természetes vitalitását és fényét a gyökerektől a hajvégekig.
Segít a problémás fejbőr kezelésében. Például táplálja, gyógyítja és regenerálja a körmöket és környezetüket, segít helyreállítani és megvastagítani a szemöldököt, meghosszabbítani és megvastagítani a szempillákat.
Szenvedsz a száraz és töredezett hajvégektől? És próbáltad már az argánolajat? Táplálja a hajat teljes hosszában és mélységében. Csak dörzsölj néhány csepp olajat a nedves hajba, és fésüld át egy fésűvel. Az argánolaj a fejbőrt is ápolja, amelyet segít hidratáltan és tápláltan tartani.
Ha tehát még nincs egy üveg tiszta argánolaj vagy egy azt tartalmazó termék a fürdőszobád polcán, gondolkodj el rajta.
Csak két-három cseppet kell az arcodra cseppenteni. A hajra egyenként a haj hosszának megfelelően.
Ha szeretsz fürdeni, ajánljuk, hogy próbáld ki az argánolajat is benne. Már néhány csepptől is hidratált és bársonyosan puha lesz a bőröd a fürdés után.
Ha van otthon arckrémje vagy maszkja, adjon hozzá argánolajat, hogy fokozza hidratáló és élénkítő hatását.
Végezetül meg kell jegyeznem, hogy ez a termékkombináció nagyon hatékony a ráncok, a megereszkedett bőr és a pigmentfoltok elleni küzdelemben.